Několik důvodů, proč má expanze Země (EE theory) potenciál stát se miliardovým byznysem

18. 04. 2019 22:00:20
Svět se stále vyvíjí a proměňuje. Studium expanze Země má potenciál stát se miliardovým byznysem. Hovoříme samozřejmě o dolarech.

Důvod první. Vědecké aspekty a změna chápání světa, na kterém žijeme

Knihy, investice do výzkumu, mapové aplikace, 3D modely naší planety v zemích po celé zeměkouli. Už jen tyto položky vygenerují trh s hodnotou miliard dolarů. Ve světě se začnou tisknout mapy ukazující, že jde spojit Zélandii s Jižní Amerikou. A znázorňující rozpínání Země za poslední desítky milionů roků. Budou se tisknout 3D glóby expandující Země - trh půjde do miliard. Už dnes se ve vědě prolévají miliardy dolarů ročně, které spolyká desková tektonika odvozená od ploché Země. Jen si představte, až nastane čas EE theory.

Důvod druhý. Ultrapřesná lokalizace objektů

Pokud budete chtít mít ve své navigaci mapy s přesností centimetrů či dokonce milimetrů, neobejdou se bez korekce na expanzi. Dnešní přesnost map se už této hranici pomalu začíná blížit, ale ještě tam není. Jistě, pro navigaci aut zhruba stačí soudobá přesnost. Ale představte si situaci, kdy se chcete trefit autem do určité mezery s přesností centimetrů jen a pouze díky GPS. Pokud by z nějakého důvodu GPS bylo jedinou technologií a zároveň už disponovalo touto 'ultrapřesností', budete muset polohu mezery neustále upravovat a zanášet její novější a novější souřadnice. Kdybyste je neaktualizovali, za pár let může být mezera o několik centimetrů mimo původní polohu. Jak říkám, u silnic je to nyní +/- jedno, navigace není vyčerpávající, to zdaleka ne. Je značně užitečná. Ale o centimetrových přesnostech si zatím můžeme nechat jen zdát. Jednou budeme na takové technologické výši, že třeba zvládneme nakreslit tenkou čáru a přesně definovat její souřadnice. Když takovou čáru zaneseme do virtuální mapy a necháme robota se touto mapou řídit (pakliže se robot neřídí přímo danou čarou vizuálně), skupina geodetických stanic (nemusí jich být příliš) v okolí továrny za určitých předpokladů dokáže čáru (či velkou spoustu čar, celou síť) v reálném čase korigovat. Továrna o menší výměře snese určitá zjednodušení ve vztahu k dynamice rozpínání Země. Robot tak najednou bude kromě senzorů v sobě moci fungovat i v 3D GPS prostorové síti a přesně vědět, kde v té síti je s ohledem na GPS lokalizaci korigovanou na expanzi Země. Pokud budete umět a budete chtít s letadlem přistávat na centimetry přesně, můžete korigovat polohu ranvejí na expanzi Země. Specifický projev vyhasínání by byl výraznější na větších plochách - rovněž pro autonomní obdělávání půdy může být korekce na expanzi užitečná. Samozřejmě se to týká i celé silniční sítě a mnoha dalších průmyslových odvětví.

Zajímavostí je, že určitá místa na Zemi korekci na expanzi potřebovat nebudou či bude opravdu minimální, čehož by se zase možná dalo pro určité, možná spíše vědecké, potřeby využít.

Nejen to jsou důvody, proč se EE theory zkoušet zabývat...

Autor: Jan Mestan | čtvrtek 18.4.2019 22:00 | karma článku: 9.33 | přečteno: 319x

Další články blogera

Jan Mestan

Proč v systému NAD83 nevidíme pohyb desek, ale v systému ITRF08 (IGS08) ano?

Několik mých posledních textů přineslo zajímavé diskuse ohledně referenčních rámců užívaných v geodézii. Podíval jsem se na věc podrobněji a stále to vypadá tak, že deskový tektonik si myslí, že GPS automaticky nepozná pohyb...

24.4.2019 v 23:59 | Karma článku: 16.11 | Přečteno: 527 | Diskuse

Jan Mestan

Něco málo o trackingu objektů aneb nemohu trackovat něco, co se neděje

Když zaměříte fotoaparát na noční nebe a ponecháte jej v tzv. dlouhé expozici, na políčko filmu či fotočip se propíší hvězdy coby kružnice. Jaký to má vztah k terestrickým rámcům deskové tektoniky?

23.4.2019 v 15:27 | Karma článku: 14.00 | Přečteno: 261 | Diskuse

Jan Mestan

Proč si deskový tektonik myslí, že referencí GPS je deska?

Pročítáním textů při datových sériích UNAVCO jsem zjistil jednu zajímavou věc. Deskový tektonik si myslí, že referencí GPS není elipsoid WGS84, ale pohybující se deska.

21.4.2019 v 16:09 | Karma článku: 12.17 | Přečteno: 300 | Diskuse

Jan Mestan

Doplnění k textu 'Rozdíl mezi mýtem a realitou'

Ještě si doplníme předchozí text mapou pro celou Severní Ameriku, aby bylo zcela jasné, že desková tektonika je nesmysl nepodpořený daty.

20.4.2019 v 16:53 | Karma článku: 12.70 | Přečteno: 393 | Diskuse

Další články z rubriky Věda

Libor Čermák

Včera se objevil první anglický obrazec v obilí roku 2019

Ale to neznamená, že se od podzimu do jara na tomto záhadologickém poli nedělo nic. I v této době se nové obrazce objevovaly. Ve sněhu, ledu a trávě. Pojďte se seznámit s mými interpretacemi těchto nejnovějších obrazců.

23.5.2019 v 12:00 | Karma článku: 17.14 | Přečteno: 595 |

Dana Tenzler

Komu vděčíme za objev kofeinu?

Za kofein vděčíme především pilným sběračům na plantážích, kde se pěstují kávovníky. Látku “kofein” pro nás pro změnu objevil před 200 roky vědec, který má na kontě nejeden objev v oblasti chemie. Uhodnete jeho jméno?(délka 5 min)

23.5.2019 v 8:00 | Karma článku: 23.41 | Přečteno: 391 | Diskuse

Karel Tejkal

Uveďme kosmologii na pravou víru

V půlnočním království žije kreacionista Vendelín Dobrotivý. Jeho koníčkem je kosmologie. Poté, co vrchní inkvizitor vyobcoval téměř všechny heretiky, stal se Vendelín Dobrotivý v půlnočním království zásadní vědeckou autoritou.

22.5.2019 v 16:21 | Karma článku: 8.99 | Přečteno: 322 | Diskuse

Lukas Plachy

Střelba do vlastních řad: Živit se v IT poctivě? Nemožné...

Dnes není nejmenších pochyb o tom, jak báječně se informační technologie rozšířily mezi nás a do našich životů. Obdobně se v jisté báji radovali obyvatele Tróje nad jedním dřevěným koněm. A tím nemám na mysli počítačové viry.

21.5.2019 v 16:17 | Karma článku: 16.53 | Přečteno: 1212 | Diskuse

Zdenek Slanina

Problém zatím ještě pod obzorem: Oslabení ozónové vrstvy stratosférickou leteckou dopravou

Oslabování ozónové vrstvy utlumil Montreálský protokol. Ukazuje se ale, že pokud by měl nastat rozmach letecké dopravy ve stratosféře ve výškách kolem 20 km, mohly by tam uvolňované spaliny vést k oživení problémů s úbytkem ozónu.

21.5.2019 v 15:33 | Karma článku: 19.78 | Přečteno: 2197 |
Počet článků 143 Celková karma 11.49 Průměrná čtenost 557

Zajímám se o geofyziku, letectví a vědu jako takovou. Člověk, který spojil Zélandii s Jižní Amerikou. Autorem webu: http://expandingearthresearch.org/ & Twitter

 

Nové objevy a zejména možnost charakterizace či dokonce přímého zobrazování exoplanet vedly v novém miléniu ke značnému rozšíření jejich katalogů. V roce 2003 spatřuje světlo světa pojem chtonijská planeta (https://arxiv.org/abs/astro-ph/0312384). O několik let později dochází ve vědecké komunitě k přímějšímu zkoumání tzv. ultrakondenzované hmoty a nápadu, že taková hmota může při dekompresi relaxovat. Ve 20. a 21. století se zároveň v geologické komunitě opakovaně diskutuje myšlenka, že Země expanduje. To mě přivedlo k nápadu, že by právě Země mohla být horkým kandidátem na planetu chtonijského typu a důvod její expanze spočívat v relaxaci ultrakondenzovaných hmot jejího jádra a spodního pláště. Nadějnou cestou k ještě lepšímu poznání exoplanet budou data z nově budovaného dalekohledu E-ELT v Chile. Studium okolního vesmíru, chování materiálů při vysokých tlacích a modelování separace kontinentální vs oceánské kůry společně s produkcí citlivějších družic mapujících drobné real-timové proměny zemského povrchu dle mého názoru povedou k lepšímu pochopení Země a nabídnou nejen nové odpovědi, ale jistě i mnoho nových otázek v teorii expandující Země - EE theory.

 

https://bit.ly/2DgalE0

https://bit.ly/2CuxK3l

 

http://expandingearthresearch.org/jan/about/

 

Najdete na iDNES.cz